
Piastów głosuje
W najbliższą niedzielę, 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Obwodowe komisje będą czynne w godzinach 7.00-21.00. Czy piastowianom uda się poprawić wynik frekwencji z 2015 roku?
Przed nami gorący weekend wyborczy. W niedzielę 13 października zadecydujemy kto będzie nas reprezentował w Sejmie i Senacie Rzeczypospolitej Polskiej w kolejnej kadencji i w czyje ręce przekażemy władzę ustawodawczą na najbliższe cztery lata.
Teren miasta Piastowa objęty został zasięgiem okręgu nr 20 dla wyborów do Sejmu i okręgu nr 41 dla wyborów do Senatu. W naszym mieście działać będzie 10 obwodowych komisji wyborczych zlokalizowanych: w Szkołach Podstawowych nr 1 do nr 5, w Przedszkolu nr 3 i 4, w Zespole Szkół im. Fridtjofa Nansena, w Miejskim Ośrodku Kultury oraz w Klubie Novus. Komisje zlokalizowane w Szkołach Podstawowych od 1 do 4 oraz w Przedszkolu Miejskim nr 3 będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Lokale wyborcze będą tego dnia czynne od godziny 7.00 do 21.00.
Osób uprawnionych do głosowania w Piastowie jest łącznie 17 650. To o 534 osoby mniej niż podczas poprzednich wyborów parlamentarnych w 2015 roku. Miejmy nadzieję, że tym razem zdecydowana większość uprawnionych skorzysta ze swojego prawa i wyrazi w niedzielę swój głos wrzucając go do wyborczej urny.
Choć frekwencja w Piastowie zwykle wypada bardzo dobrze na tle powiatu, jak i całej Polski, wynik 64,61% z 2015 roku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Cztery lata temu ponad 35% osób uprawnionych nie skorzystała w Piastowie z dobrodziejstwa demokracji. Wbrew często powtarzanemu przekonaniu, każdy głos się liczy i każdy ma znaczenie. Demos to lud a kratos to władza. Żyjemy w państwie demokratycznym. Nie pozwólmy innym decydować za nas samych. W niedzielę idźmy wszyscy na wybory.
Agata Ziąbska
Udostępnij